Saniye sonra Kapanacaktır

info@demetutmerkezi.com

+90 332 238 00 04 - +90 0553 031 54 20

Saniye sonra Kapanacaktır
konya etüt merkezi

Değerler Eğitimi

Değerler eğitimi etüd merkezimizin önemle üzerinde durduğu bölümdür.

Doğru ve iyi olanı bilmek ile doğru ve iyi olanı yapmak birbirinden farklı kavramlardır. Bu kavramlar doğru ve iyi olan karaktere sahip olmakla anlam kazanır. Biz değerler eğitiminde bu karakterlerin yapılanmasına katkıda bulunmayı amaç edindik.

Değerler eğitimi akılla kalp birlikteliğinin oluşturulmasını sağlar. Nasıl ki tek tarafı olan para bir işimize yaramıyor, bilgi de paranın bir yüzüdür uygulamak ise diğer yüzü. Önemli olan bildiklerimizle ne yaptığımızdır.

Örneğin İngiltere’de tarih eğitimi, geçmişin bilgisinin aktarımının yanında, düşünme becerilerini kazandıracak şekilde yapılandırılmıştır. Geçmişten bugüne tarih eğitiminin amaçları incelendiği zaman, değer eğitiminin her dönemde bu alanın amaçları arasında yer aldığı görülür.

Biz diyoruz ki; değerler eğitimi milli – manevi, ahlâki ve sosyal değerlerin oluşturulması ve aktarılmasında lokomotif görevi görmektedir.

Hak ve sorumluluklarını bilen, kendini, çevresini, milletini ve dünyayı daha iyi tanıyan geçmiş ve gelecek arasında bağ kurabilen empatik düşünme becerilerini geliştirmiş olan birey, elbette hem kendisine hem de ülkesine dahası dünyaya artı değerler katacaktır.

Yukarı ↑