Saniye sonra Kapanacaktır

info@demetutmerkezi.com

+90 332 238 00 04 - +90 0553 031 54 20

Saniye sonra Kapanacaktır
konya etüt merkezi

Etüt Çalışması

Etüt Çalışması Neden Yapılır, Etüt Nedir kısaca bilgi

Öncelikle etüt çalışmaları ne amaçla yapılır onu öğrenelim. Etüt çalışması denilen şey verilen ev ödevlerinin tamamen ve yanlış yapmadan tamamlanmasına denir. Ancak etütte yalnızca ödev yapılır denilemez.

Öğrencinin kavrayamadığı, kafasında soru işaretlerinin kaldığı ders konuları ile ilgili anlayabileceği şekilde konu öğrendiği alandır etütler. Ek sorular veya bir takım testler yapılaran o öğrencinin konuyu tamamen kavramasına yardımcı olunur. İşte böyle öğrenmenin tamamen oluşması sağlanır.

Niçin etüt çalışması düzenlenmelidir derseniz işte cevabı. Ödevler mecburi olduğu için değil konuyu kavramak için yapılırsa işe yarar bir şeydir.

Öğrenme işlemi en doğru ve en kolay bir şekilde öğretmenlerin yol göstermesi ile olur. İşte etütler öğrencilere bu öğrenme ortamını oluşturmak için yapılır.

Ödevlerini tam ve doğru bir halde yapan öğrenci okulda kavrayamadığı bazı konuları etüt çalışmalarında öğrenip okula öyle giderse çok daha başarılı biri olur. Bunun sayesinde eğitime daha istekli bir şekilde katılırlar.

Okulda görülen dersler ödev yardımı ile desteklendiği zaman kısa süreli hafızamızda tutulması kolaylaşır ve uzun süreli hafızaya atılır. Etüt çalışmaları öğrencilerin dersleri tekrar etmesi için en ideal alanlardır.

Yukarı ↑