Saniye sonra Kapanacaktır

info@demetutmerkezi.com

+90 332 238 00 04 - +90 0553 031 54 20

Saniye sonra Kapanacaktır
konya etüt merkezi

Manevi Eğitimi

Tüm eğitim programlarımıza muhakkak yerleştirdiğimiz, inançlı ve ahlaklı bir neslin yetişmesi arzusuyla hareket ettiğimiz Manevi Eğitim ve Değerler Eğitimi programımızı bu çalışmamızda hedef program olarak biraz daha yoğunlaştırılmaktadır.

Öğrencilerimize hazırladığımız bu eğitim programı ile bu programda hedefimiz çocuklarımızın okul öncesinde almış oldukları manevi eğitim ve değerler eğitimi derslerinin ilkokulda, yaz okulunda aldıkları eğitimleri kış döneminde de devam ettirip öğrendiklerinin zayi olmamasını, Kur'an eğitimlerini pekiştirmek ve desteklemek üzerine kuruludur.
Her yıl öğrencilerin sil baştan bir eğitim almaları, unutup tekrar hatırlamak üzerine kurulu sistemin problemini kalıcı olarak çözüp, inançlı, ahlaklı bir nesil yetişmesini ve almış olduğu eğitimler ile gerek İmam Hatip okullarına, gerek hafızlık eğitimine ciddi bir katkı sağlanacaktır. Bu eğitimleri alan öğrencimizin hafızlık sürecinin yüzünden okuma kısmını atlayarak direkt hafızlığa başlayabilecek, hafızlık eğitiminde gerekli olan birçok eğitimi alarak kısı zamanda hafız olması hedeflenmektedir.
Bu Eğitim Programımızın Genel Çerçevesi
Manevi Eğitimi (Elif-ba / Kur’an Eğitim, Dualar, Sureler, Adap Duaları, Esma-ül Hüsna, Hadis Şerifleri, Kur'an ezberleri)
Değerler Eğitimi (Allah Sevgisi-Peygamber Sevgisi, Anne-Baba-Akraba Sevgisi, Vatan, Millet, Ümmet Sevgisi dahilinde erdemler, edepler ve ahlak eğitimi)
İtikat, İbadet, Siyer Bilgileri
Dikkat ve Hafıza Gelişimi, Mental Aritmetik, Akıl ve Zeka Oyunları, Hızlı Yabancı Dil

Yukarı ↑