Saniye sonra Kapanacaktır

info@demetutmerkezi.com

+90 332 238 00 04 - +90 0553 031 54 20

Saniye sonra Kapanacaktır
konya etüt merkezi

Etüt Merkezi

Öğrencilerin okuldan çıktıktan sonra verilen ödevleri yapmaları ve ertesi günün derslerine hazırlanmaları gerekir. Eğitim sistemi oldukça değiştiği için de eskisi gibi öğrenciler artık anne ve babalarından fazla destek alamıyorlar ya da evde ders çalışacakları ortamı bulamıyorlar. Etüt merkezleri öğrencilerin bu ihtiyacına en iyi cevap veren merkezler olmuştur. Merkezimiz 2 sınıftan 8 sınıfa kadar öğrencilere okul dışı saatlerini en verimli şekilde değerlendirecekleri mükemmel bir ortam sunuyor.

Şu bilinmelidir ki etüt sadece özel ders değildir.
Etüt, okul sonrası yine okul müfredatına uygun olarak yürütülen bir destek eğitimidir. Burada öğrenciler etüt öğretmeni gözetiminde derslerini ve ödevlerini yaparlar. Destek almak istediklerinde etüt öğretmeni onlara yardımcı olur. Öğrenci okulda verilen ödevleri, projeleri burada rahat bir ortamda hazırlayarak akşam evine daha mutlu ve huzurlu gidecektir. Evine geldiğinde yapacağı ödev kalmadığı için de ailesiyle daha mutlu ve eğlenceli zaman geçirme fırsatı olacaktır.

Etüt Merkezimizin Amacı Nedir?
Bugün ilk ve ortaokullarımızın büyük bölümünde sabahçı-öğlenci uygulaması vardır. Bu sistemde öğrenciler sabahtan öğleye kadar ya da öğleden sonra zamanlarını okul dışında geçirmektedirler. Bu uzun zamanı ödevlerini yaparak ve oyunlar oynayarak geçirirler. Ancak bu yaşlarda çocuklar zamanı verimli kullanma konusunda başarılı olamayabilirler. Bir de ailede anne de çalışıyor ve çocuk evde yalnız kalıyorsa, çocuk düzenli ders çalışma ve ödev yapma alışkanlığını malesef kazanamıyor.

Etüt Merkezi’nin Veliler İçin Önemi Nedir?
Bu durum aileler için de oldukça can sıkıcı oluyor, akşamları evde ders çalışmak gergin bir ortam yaratıyor.
İşte bu ihtiyaçları karşılamak amacıyla etüt merkezleri kurulmuştur. Etüt merkezleri öncelikle öğrencilere sakin, huzurlu ve güvenli bir ders çalışma ortamı sağlıyor. Öğrencinin ödevlerine odaklanabileceği ve dikkatinin dağılmayacağı bir ortam yaratıyor. Dersler ve ödevler de öğretmenlerin gözetiminde yapılıyor ve öğrenci anlamadığı bir konuyla karşılaştığında öğretmeninden destek alabiliyor.

Yukarı ↑